logo
Biuletyn Informacji Publicznej
Miejski Żłobek nr 2 w Ełku
logo Ełk
logo BIP
Ogłoszono 08-09-2021 14:27 przez Magdalena Sulżycka
Maluch +

Miasto Ełk pozyskało ponad 800 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z programu „MALUCH + 2021” na utworzenie nowych miejsc żłobkowych w Szkole Podstawowej nr 5.

1 września statutową działalność rozpoczął Miejski Żłobek nr 2 w Ełku. Placówka mieści się w nowym skrzydle Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Św. M. M. Kolbego 11.

Łączna powierzchnia żłobka, który mieści się na parterze budynku wynosi 658 m2. W ramach inwestycji powstały 4 sale wraz z własnymi łazienkami, każda wyposażona w dwie kabiny wc, kabinę natryskową, dwie umywalki, miejsce do przewijania dzieci. Sale zostały wyposażone w nowe meble, dywany, zabawki oraz pomoce dydaktyczne i edukacyjne. Dodatkowo w żłobku znajduje się łazienka damska, męska oraz dla osób z niepełnosprawnością, pokój socjalny z łazienką dla pracowników, 2 pomieszczenia szatni z wózkownią oraz sekretariat i gabinet dyrektora.

Budowa całego obiektu kosztowała ponad 20 mln zł. Koszt prac związanych z realizacją inwestycji w żłobku w 2021 r. oraz wyposażeniem placówki wyniósł ponad 1 mln złotych. Na realizację działań z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pozyskano dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł z programu „MALUCH + 2021”.

Rejestr zmian

Osoba, która wytworzyła informację:
Magdalena Sulżycka
Osoba, która odpowiada za treść:
Magdalena Sulżycka
Czas publikacji informacji:
08-09-2021 14:27
Wprowadzający informację:
Magdalena Sulżycka
Liczba wyświetleń informacji:
574
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji